SATIŞ SONRASI HİZMETLER

Firmamız 2006 senesinden bu yana tüm Türkiye’de kurmuş olduğu servis ağı ile müşterilerine hizmet etmektedir.

ÜLKEMİZDE TEKNİK SERVİSLİK HİZMETİ

 

Yetkili servislik hizmetinin ülkemizdeki geçmişi 1980’li yılların başında yavaş yavaş gelişerek başlamıştır. Televizyonun hayatımıza daha çok girmesi ile reklam sektörünün genişlemesi, artan talep ve ihtiyaçlar Avrupa ülkeleri firmalarının ülkemizde yatırım yaparak talebi karşılama yoluna gitmeleri sonucunu doğurmuştur. Bu firmaların kurdukları servis ağı sonrasında yerli firmalarda aynı etki ile yaygınlaşmaya, servisliğe önem vermeye gayret etmişlerdir. Özellikle beyaz eşya sektörü buna en iyi örnektir.

GÜNÜMÜZDE SERVİS HİZMETİ

 

Günümüze gelecek olursak Banyo ve Mutfak Bataryaları üretimi yapan irili ufaklı birçok firma bulunmaktadır ve her geçen gün rekabet ortamı zorlaştığından Pazar payını artırmak için firmalar ürün çeşitliliklerini artırmışlardır. Şirketimiz bünyesinde bulunan AR-GE departmanı sayesinde bu çeşitliliğe ‘DAIMA SIZLERLE’ sloganı ile firmamız adına destek vermekteyiz.

Artan ürün çeşitliliği ve gelişen ürün teknolojimiz sonrasında Merkez Servis Bölümü olarak yeni ürünlerimizin servislerimize tanıtılması ve üretimde kullandığımız malzemelerin eğitiminin verilmesi, servislerimize yedek malzeme sağlanması ve Türkiye içerinde servis, bayi ve ürünlerimizin satıldığı Koçtaş mağazalarının periyodik olarak bölge sorumlularımız ile beraber ihtiyaca göre personele eğitim verilmesi kapsamında yoğun tempoda çalışmaktayız.

Merkez servisimiz üretim bünyesinde bulunmaktadır. Destek personellerimiz ile haftalık program oluşturup yapılacak işler konusunda toplantı yapmakta ve gündemi oluşturmaktayız.

Sektörde vana ve armatür modelleri için ayrı bir yetkili servis ağı bulunan tek firma olarak üretimlerimize devam ediyoruz.

TÜKETİCİNİN BİLİNÇLENMESİ

 

Günümüzde sektör piyasanın dengesizliğinden dolayı istenilen seviyede bulunmamaktadır. Sektörün istenilen seviye ve kaliteye ulaşmasını istiyorsak sektörde ki bütün firmaların el birliği ile çalışması gerekmektedir. Batarya sektörü sadece bir musluk olarak indirgenip basit ve kolay algılanmaktadır fakat bu işe verilen emeğin değeri tartışılamaz. Nedeni ise bataryalar üretilirken detaylı bir tasarım sürecinden sonra çok meşakkatli bir üretim sürecinden geçmektedir.

TÜKETİCİLERİMİZE TAVSİYELERİMİZ

 

Tüketicilerimize öncelikli tavsiyemiz; ürünlerimizin içindeki tanıtım kılavuzlarını mutlaka okumalarıdır. Ayrıca tüketicilerimize bina girişine pislik tutucu ve basınç düşürücü kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Böylece ürünlerin kullanım ömrü uzayacaktır.

 

 

BAYİLERİMİZ VE SERVİSLERİMİZ

 

Teknik Servislerimiz, bayilerimiz ile paralel çalışarak her geçen gün daha hızlı ve koordinasyonlu bir şekilde tüketicimize daha kaliteli ve güvenilir bir hizmet vermek için yoğun çaba sarf etmektedir.

GPD VE KOÇTAŞ BİRLİKTELİĞİ

 

GPD ve Koçtaş birlikteliğinde batarya segmentinde Koçtaş bünyesi altında satılan markalar ile beraber tatlı bir rekabet ortamı sağlamamız ve Koçtaş sayesinde tüketicilerimizin satış sonrası talepleri, ihtiyaçları ve ürünlerimiz hakkında ki fikirleri doğrultusunda hareket etmemiz bizim daha sağlıklı üretim ve satış yapmamız açısından büyük önem taşımaktadır.

 

ARTI GPD

 

Ürünlerimizin garantileri 2 ile 12 yıl arasında değişmektedir.

-Musluk ve Manuel Kumandalı (Kartuşlu/Salmastralı) Bataryalar: 12(On İki)Yıl ; PROVİDO,TAURO,FUEGO,FREZİA,RİTMO,PEDRA,NOVA,GİLDO,TULİO,KALİPSO,FELİS,ATROS,ESPİNA (Ara Kesme Vanaları hariç),İRİS(Ara Kesme Vanaları hariç), SOLUS, FLORUS, PRİMULA, ADRİO, RİOS(Musluklar dahil), NİNO, DOKTOR ve BEDENSEL ENGELLİ SERİLERİNİN KROM KAPLAMALI BATARYALARI, ANKASTRE BANYO ve DUŞ BATARYALARI SIVA ALTI VE ÜSTÜ GRUPLARI (SAG, SUG ve SUD’lu kodlar), FKM01, FKM03, CMS03, TMS01, TMS70, TMS05, ATB170
-WISER-Q Su ve Sabunluk Fotoselli Lavabo Bataryası (FLB09, FLB09-2): 2 (İki) Yıl
-Elektronik Kumandalı (Fotoselli)Bataryalar: Gövde ve Krom Kaplama 5(Beş) Yıl; Fonksiyonel Parçalar 2(İki) Yıl
-Termostat Kumandalı (Termostatik) Bataryalar: 5(Beş) Yıl
-Vanalar: 5(Beş) Yıl
-Duş Sistemleri: 5(Beş) Yıl
-GPD Antik: 2(İki) Yıl
-PVD Gold, PVD Rose Gold,Siyah,Granit Efektli ve Bakır Oksit Kaplama: 2(İki) Yıl
-Plastik Ürünler: 5(Beş) Yıl

Ürünlerimiz de su tasarruflu özel aeratörler, 50 barda sızdırmazlık, 1.000.000 açma-kapama, sıcaklık geçişlerinde yüksek performanslı yumuşak (soft) çalışma özelliği gibi artı teknolojilerimiz standarttır. Ürünlerimiz servis garantili olup müşterilerimize ürünlerini yetkili olan servislerimize montaj ve tamirini yaptırmalarını öneriyoruz.

 

ÜRÜN SİGORTASI

 

Sektörümüz de ilkleri yapan bir firma olarak ürün sigortasıyla müşterilerimize ve bayilerimize hizmet vermekteyiz.

SATIŞ SONRASI HİZMETİN FONKSİYONLARI

Günümüzde müşteri açısından en önemli konu, satın aldığı mamulün ekonomik ömrü içerisinde sorun yaratmaması, kullanılabilir olması ve hizmet verebilmesidir. Müşteri mamulden fayda beklemektedir. Mamulün müşteriye istediği faydayı sağlaması onun beklentilerini karşılamasına bağlıdır. Bu sadece mamulün özellikleri ile değil, arıza durumunda gerekli olacak servis hizmetinin kalitesi ile de ilgili olacaktır. Müşteri mamulde ki sorunun nasıl çözüleceğini düşünmemekte, en kolay şekilde çözülmesini istemektedir. Müşteri için önemli olan mamulden sağladığı faydayı, verilen hizmet sonrasında da elde edebilmektir. Fakat müşterinin sorununun çözülmesi her zaman için verilen bu hizmetten memnun olduğunu da göstermeyebilir. Bu yüzden verilen satış sonrası hizmette müşteri beklentilerine uygun düzeltici ve önleyici faaliyetlerin uygulanması ve satış sonra hizmet fonksiyonlarının etkinliğinin sağlanması gerekmektedir.

Satış sonrası hizmet fonksiyonları olarak servis, bayi ve bölgesel tesisatçı eğitimleri düzenlemekteyiz.